• وبلاگ : طعم شيرين دو دقيقه
 • يادداشت : انجمن حجتيه مهدويه
 • نظرات : 0 خصوصي ، 10 عمومي
 • چراغ جادو

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + سلام 
  شما در برابر خداون بايد جوابگو باشيد
  چه كسي از انجمن حجتيه گفته كه بايد فساد كنيم تا آقا بيايد؟
  اين دروغه!
  مدرك بيار
  اگه اينجور هست پس چرا مراجع آن زمان فتوايي مبني بر تاييد و مصرف سهم امام در انجمن داده اند؟
  اين فتاوا در وبلاگ http://feghahat.blogfa.com/
  ببينيد
  واي بر دروغگويان!!!
  اميدوارم اين نظر رو هم ثبت كنيد
  + سورنا 
  پس از پايان ماه رمضان 1334 خورشيدي علماي اعلام و ائمه جماعت و همه وعاظ و مبلّغين اهل منبر و همچنين نماينده آيت الله بروجردي در منزل آيت الله خوان ساري جمع شدند و پس از شور و مشورت، شرکت کنندگان در آن جلسه نامه اي به « حضور اعليحضرت همايوني » نوشتند و خواهان تسريع و يکسره کردن کار بهاييان در ايران شدند.
  علماي اعلام در آن نامه وفاداري خود را به سلطنت با آب وتاب بيان کردند و از شاه خواستند که کار بهاييان رامانند سرکوب خونين توده ايها به پايان رسانند تا « ديگر استخوان لاي زخم گذاشته نشود »
  مبارزه براي پاکسازي .ايران از وجود فرقه ضاله و منحرف بهايي » آرام آرام تبديل به جنبش ضد غربي و ضد آمريکايي شد و نهايتاً در «
  طول چند دهه تبديل به مبارزه براي سرنگوني سلطنت پهلوي در ايران گرديد.
  حضور دو امير عاليرتبه ارتش در خراب کردن حظيره القدس بهاييان نشانه رضايت شاه و دولت وي براي تعقيب و سرکوب بهاييان و نمايشي خارج از دورانديشي براي جلب توجه آيات عظام بود.
  پس از آن براي رضايت ملايان، ساواک « انجمن خيريه حجتيه مهدويه »را به وجود آورد که شعب آن زير نظر ساواک در سراسر کشور ايجاد شد و به فعاليتهاي مذهبي و آموزش خبرگيري و خبررساني و ايجاد آشوب در ميان اقليتهاي ديني مشغول گرديد .
  رفته رفته انجمن حجتيه بر خلاف نظر بنيانگذارانش، خود شکارگاه «هيئتهاي مؤتلفه اسلامي و سازمان مجاهدين خلق گرديد

  سلام من هم يک نسل سومي از زمان وقوع عجيبترين انقلاب دنيا هستم.انقلابي که بچه شيعه هاي آخر الزماني حضر زهرا(س) با يه دنيا ايثار و اشک اميد انجام دادند. تا طعم ناچيزي از حکومت صالحان رو به دنيا نشون بدن ودل مردم جهان را متوجه حکومت جهاني امام عصر(عج) کنند.30 سال گذشت. قدرتمندان اروپا امريکا تمام تلاششون اين بود که نگذارن پيام اينکار شيعه هاي رنج ديده علي(ع) به گوش جهان برسه .

  آخه همه خبرگزاريها و شبکه هاي دنيا دست يهوديها و موساد و سياست. اما بخاطر دعا و درد پهلو شکسته حضرت زهرا(س)، يه اتفاق مهم افتاد که براي خفه کردنش از دست تکنولوژي سيا و موساد هم کاري برنيومد. يه رييس جمهور شجاع و خاکي و مردمي رفت در سازمان ملل،قلب نيويورک و جلو روي سران همه کشورهاي جهان و ابر قدرتهاي عالم،دعاي فرج رو قرائت کرد . و همزمان بطور مستقيم از همه شبکه هاي دنيا پخش شد و صدها ميليون در سراسر جهان اين دعا رو شنيدند.يعني اي زورگويان جهان ما مظلومان هم صاحب داريم. آماده باشيد چيزي به اومدنش نمونده.

  حالا پيام انقلاب جهاني شده .حالا ديگه سيا و موساد دارن روي موج ظهور و موج انتظار آمدن منجي به اين سو وآنسو پرتاب ميشن. و اين يعني بزرگترين زمينه سازي براي ظهور منجي عالمتاب.حالا از غربي ترين کشور آمريکاي لاتين تا شرقي ترين کشور آسيايي به زبان و آيين خودشون معني عجل لوليک الفرج رو مي دونن. و اين حجم مخاطب از اعلام پيام حق در طول تاريخ بي نظير بوده. تک تک من و تويي که سوم تير 84 با راي به دکتر عرصه صدور پيام امام عصر(عج) رو به عالم فراهم کرديم، در شادي دل مادرشون و کم کردن درد پهلوي اون شهيده سهيم هستيم .بيا باز هم سهمي در نزديک شدن ظهور ايفا کنيم تا وقتي آقا تشريف ميارن از نگاه رئوف و پر معناشون تو چشمامون، غرق سرمستي و اشک شوق بشيم. اونوقت باور مي کنيم که ما هم نقشي داشتيم ما هم آقا رو خوشحال کرده بوديم.راهش فعلا از دادن يک راي به دکتر مي گذره . و هرکس هر جاي دنيا نداي زلال دعاي فرج رو نوشيد و در عمق جونش نشست من و تو هم سهيم هستيم . فداي غربت و تنهايي ات اي يوسف زيباي اسير چاه غيبت...

  + يه انجمن حجتيه اي 
  ظاهرا متن رو عوض كرديد و به خيال خودتون مطلب خوبي رو نوشتيد...متن قبل كه خيلي چيپ بود...به هر حال ... با افتخار و با سينه اي سپر مي گم حاج محمود حلبي عالم بزرگواري بود كه هيچ كس در راه علم دين به گرد پايش هم نمي رسيد...ادامه دهندگان راهش كم نيستند و گمراهاني مثل شما نيز متاسفانه همينطور...مبارزه با فساد هدف موسس اين گروه بود و هيچ رابطه اي با حكومت آن زمان نداشت آنوقت رهبرتان مي گويد آنها مي خواستند فساد زياد شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه بيهوده تفكري!!!
  پاسخ

  نه جناب يه انجمن حجتيه اي: مثل اينكه اس ام اس هم گروهياتون دير بهتون رسيده. استناد به فرمايش هم گروهيتون در پست قبل انجمن. چيزي عوض نشده و تازه يه پست جديد در پاسخ به شما ساعته 10 امشب رو صفحه مياد ميتونين بخونين. پس چطور ادعاي حمايت از امام رو دارين برا خودتون و حلبي و اينطور در مورد رهبرمون حرف ميزنين؟؟رهبرمون!!!! بيهوده تفكري!!!؟؟؟ خوبه اين كامنتها ايده شمارو بيشتر نشون ميده.
  راستي مي دونستين كه از مرحوم فلسفي مي پرسند شما كه خودت آخر كلام و منبري، شما پاي منبر چه كسي حاضري بشيني؛ ايشون مي فرمايند پاي منبر حلبي.
  پاسخ

  نه نميدونستم و در علم آقاي حلبي من بحثي نكردم. همون علم و اطميناني كه امام در ابتداي كار با استناد به اون ، و استناد انجمن و بر اساس احراز اون شرايط برا وجوهات پذيرفتند كه به انجمن پرداخت شود و البته برا مدت كوتاهي بود.

  چه كم خرد

  اي كاش شما نيز مطالعه تاريخي مي كرديد كه حضرت امام به احمد احمد مي فرمايند براي مباحث ديني برو سراغ حلبي.

  ببخشيد امام خميني تأئيد كرده اونوقت شما . . . . . . !

  پاسخ

  ممنون جناب پرخرد. چشم حتما ديگه به فرمايش شما انجام ميدم. 4 تا كامنت برو بالا و ببين يه انجمني چطور در مورد اماممون حرف ميزنه و اينم تائيدي بر ...

  دوست خوبم خواستم دو نكته را متذكر شوم:

  1. كتاب شناخت حزب قاعدين زمان توسط كسي نوشته شده(عمادالدين باقي) كه خود اكنون ابراز پشيماني و ناراحتي ميكند از نوشتن اين كتاب.

  2.چگونه ممكن است انجمني كه خود پيرو مراجع تقليد است و در اساسنامه اش قبول ولايت فقيه را بيان داشته خود با ولايت فقيه مخالف باشد؟؟؟؟؟

  *به سليت مرزبانان و در راستاي فقاهت رجوع نمائيد*

  پاسخ

  مطلبي امشب بر صفحه نمايش داده خواهد شد شايد كه كمكي به طالبين واقعيت باشه.
  + حامد 

  براي من خيلي مفيد و اموزنده بود

  به اطلاعات خوبي دست پيدا كردم

  ممنون

  پاسخ

  خواهش ميكنم. فكر نميكنم البته بر معلومات شما تونسته باشم چيزي اضافه كنم و شما خود آگاهتر از اين حرفها هستين. خواهش ميكنم.
  بنام خدا
  با سلام
  مطلب خوبي نوشتيد . از اطلاعاتي كه داديد ممنونم .
  البته مطلب در مورد اين گروه منحرف زياد مي باشد كه به نظر مي رسه نخواستيد زياد طولاني بشه .
  خداوند همه مسلمين را به راه راست هدايت فرمايد .
  موفق و سربلند باشيد .
  التماس دعا
  پاسخ

  عليكم السلام: ممنون. خواهش ميكنم. بله دقيقا همينطوره و نخواستم از قانون دو دقيقه بيشتر شود، وگرنه كه مطلب بسيار زياد ميباشد... آمين.. سلامت باشين. محتاج دعا.

  به نظر مي‏رسد مهم‏ترين نكته انحراف انجمن حجتيه، التقاطي بودن آن باشد. مخصوصا التقاطي بودن افكار و عقايد رهبر آن؛ آقاي حلبي.

  در هر صورت به نظر مي‏رسد دست كم از نظر تاثيرگذاري اجتماعي، اين فرقه نابود شده باشد؛ گرچه هنوز مايه عبرتي مي‏تواند باشد براي همه؛ تا با دقتي بيش‏تر به ابراز نظر درباره دين بپردازند.

  پاسخ

  مهمترين و اصلي ترين نقطه آغاز انحرافات در اين انجمن ، اعتقاد به اصل جدايي دين از سياست در نگرش عمده سازمان ميباشد. از لحاظ تاثير گذاري اجتماعي ، بله، اما نميتوان گفت كه ريشه سازمان از بن زده شده است و هنوز هستند و وجود دارند مراكزي كه به صور مختلف و تحت جلسات مختلف ، ترويج دهنده افكار انجمن ، منتهي نه با نا م انجمن، ميباشند.دقيقا و همينطوره.