شبکه اجتماعی پارسی زبانانپارسی یار

پيام دوستان

ساعت دماسنج
+ [تلگرام] ايشان رئيس يکي از دانشکده هاي استان ديوانيه عراق است... اربعين چه ميکند !! @arbaeinehosseini
مبارز..
ديروز 11:44 صبح
اگر عشق به امام حسين با جهل نباشه خيلي خوبه ما نبايد هدف اصلي شهادت امامان و دين رو اشتباه معنا کنيم.=)
+ [تلگرام] عکس برعکس وضعيت واقعي ايران کدام است؟ @AkhbareFori
هايدي
ديروز 10:0 عصر
سلام آقاي فخري...@};-
+ [تلگرام] با سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان گرامي با توجه به اينکه هيچکدام از پيام رسان هاي داخلي سرويس روبات شبيه تلگرام نداشتند و روبات نمونه داخلي نداشت، به ناچار مجددا سرويس روبات تلگرام پارسي يار را فعال کرديم. اگر در آينده پيام پيام رسان هاي داخلي چنين خدمتي را بصورت مطلوب ارائه نمودند ان شا الله اين سرويس را به آن پيام رسان منتقل خواهيم کرد ولي فعلا چون نمونه داخلي نداريم از طريق تلگرام اين سرويس فعال خواهد بود.
freand
ديروز 2:54 عصر
سلام عليکم.... متشکرم.
دستتون درد نکنه
بعدی همه 11 نظر قبلی
صلاح مملکت خويش خسروان دانن ! ولي تلگرام !؟
منادي معرفت
:'(????????
+ [تلگرام] بزرگراه طريق القدس، نياز راهبردي امروز منطقه در سالهاي اخير زائراني که توفيق تشرف به زيارت عتبات عاليات و به ويژه زيارت اربعين از مسير مرز زميني مهران داشته اند دريافته اند که يکي از مشکلات اصلي اين سفر و همچنين يک کاستي عمده در مراودات تجارتي و زيارتي بين ايران و عراق نبود جاده زميني مناسب از مرز مهران تا بغداد و کربلا و نجف است. در طول سالهاي گذشته با توجه به ناامني ها و تنش ها، دولت عراق پس از سقوط صدام مجال پرداختن به امور زيرساختي توسعه نيافته و جنگ هاي سالهاي اخير هم صدمات زيادي به زيرساختها و جاده ها وارد کرده است. در حال حاضر مسير موجود کوتاهترين مسير بين مهران و شهرهاي مهم عراق نيست و راه اضافي زيادي بايد طي بشود. افزون بر آن، اين مسير باريک و فرسوده و پر از خرابي است و به همين خاطر هر سال تلفات زيادي از زائران ايراني و عراقي مي گيرد. مسير زميني رفت و آمد کالا بين دو کشور هم با توجه به اين جاده هزينه و اتلاف وقت قابل توجهي دارد و مانعي است براي گسترش و تعميق مناسبات دو کشور در بعد زيارتي و تجاري و اين در حالي است که طول مسير بين مرز ايران و شهرهاي مهم مقصد فاقد کوهستان و ناهمواريهاي مزاحم براي راهسازي است و همه جا زمين صاف و دشت ديده مي شود. با توجه به نکات فوق، به نظر مي رسد يکي از بزرگترين خدماتي که مي توان با هدف گسترش و تعميق ارتباطات فرهنگي و تجاري بين دو کشور ايران و عراق انجام داد ساخت يک بزرگراه استاندارد بين المللي از مهران به سمت اين سه شهر مهم است و با توجه به حجم بالاي تردد زائر و کالا، سرمايه اي که صرف ساخت اين جاده شود در مدت زمان کوتاهي بازميگردد. بي شک اين بزرگراه که نام "طريق القدس" برازنده ي آن است، اهميت راهبري در منطقه خواهد داشت و بعنوان شريان مهم فرهنگي اقتصادي سياسي نظامي امنيتي در منطقه حائز اهميت خواهد بود.
+ [تلگرام] در فضاي مجازي تنها از طريق کلمات معنا منتقل ميشود و لحن صدا، شکل صورت، زبان بدن و بسياري موارد ديگر که در ارتباط حضوري هست در فضاي مجازي نيست به همين خاطر حجم بسيار زيادي از سوتفاهم هميشه و مدام در فضاي مجازي توليد ميشود بنابراين حتما همه ما بايد در نظر داشته باشيم در انتقال مطلبمان به گونه اي کلمات را بنويسيم که هر گونه سوتفاهمي به حداقل برسد .
سلام مدير عزيز ... بنظرم در بعضي موارد مجبوريم دو پهلو صحبت کنيم .
البته بعضي وقتها کسي قصد شوخي دارد اما طرف مقابل جدي ميگيرد اين موضوع مستثني است که بايد شفاف مطلب را رساند که شبهه ايجاد نشود . کلا نشان شکلک دي مشخصه شوخي صحبت کردن است اما باشد هم جدي ميگيرند !
اينهم بخاطر آنست که يا اهل شوخي نيستند يا اينکه ظرفيت آنرا ندارند البته شوخي هم بايد معقول بوده و رنگ اهانت در آن نباشد .
روحشان شاد
{a h=kanoon8}كانون فرهنگي شهدا{/a} سلام با تبريک سال نو ممنونم
يه نفر-4
راه ش پر رهرو باد
{a h=seyedmehdi}يه نفر4{/a} سلام سپاس
+ در فضاي مجازي گوينده بايد تا حد ممکن واضح و شفاف و صادقانه صحبت کنه و در اينصورت مسئول برداشت ديگران از سخنش نيست. اما اگر دو پهلو و چند پهلو و مبهم و نامعين و احياناً کنايه دار صحبت کنه خودش عمداً مخاطب را در ورطه ي برداشتهاي مختلف انداخته و صددرصد مقصر هست و لايلومن الا نفسه. بنظر بنده مبهم نويسي و چندپهلو نويسي يک نوع ناهنجاري رفتاري است که به شدت در فضاي مجازي تخريبگر و مشکل ساز است.
نميشه که شخص مبهم و چند پهلو بنويسه و هر جور خواست با افکار و ذهن ديگران بازي کنه بعد بياد بگه به من چه کي چي برداشت کرد. مشکل خودشه. من منظورمم رو فقط خودم ميدونم و کسي حق نداره برداشت شخصي بکنه. اين رفتار اخلاقي و بهنجار نيست.
خيلي از کلمات ائمه هم چند پهلو بودند و چند مفهوم مختلف البته نه متضاد
بعدی همه 19 نظر قبلی
@};- @};- @};-
+ عطف به http://modir.parsiblog.com/Feeds/7162875/ *در فضاي مجازي* وقتي با افراد از طريق شبکه هاي اجتماعي، ايميل و ... گفتگو ميکنيم چون ما و مخاطب در حالت چهره به چهره نيستيم و از *لحن صدا و حرکات چهره* همديگر بي بهره ايم، *در صورتي که شفاف و بدون ابهام سخن نگوييم*، سوء برداشتهاي زياد و گاه عجيب و غريب از حرفهاي ما مي شود. اين موضوع بارها و بلکه صدها بار به تجربه همه ي ما رسيده است.
*ما بصورت طبيعي عادت داريم با ترکيبي از لحن صدا و حالت چهره و محتواي بيان، صحبتهاي طرف مقابل را تفسير کنيم. در اينجا و اکثرجاهاي فضاي مجازي که صدا و تصوير وجود نداره ما آنطور که خودمان خيال ميکنيم و دوست داريم، بطور ناخودآگاه لحن صدا و حالت چهره به متن اضافه ميکنيم و برداشت خاص خودمان را خواهيم داشت که در بسياري موارد دقيق نيست، مگر آنکه متن کاملا شفاف و صريح باشد.*
صحيح است... صحيح است! :)
بعدی همه 9 نظر قبلی
هادي قمي
البته در معطوف به ميشود چيز هايي گفت.
نظرداني معطوف به بسته نيست.
علت اين بيماري، اشخاص رو ميزان حق قرار دادنه نه حقيقت را. وقتي چشم ها به سكوت خواص بي بصيرت باشه و اونها كه 30 سال دم از پيروي از امام و انقلاب بزنن و خودشون رو بت كنند، همچين فتنه اي دور از ذهن نيست. چون اين بت ها وقتي كه در خطر شكسته شدن قرار بگيرن، تبر به ريشه نظام ميكوبند.
سلام. جناب محمدجواد. فرمايش شما صحيح ولي پاسخ سوال بنده نيست. من واشکافي "بيماري" مد نظرم است. آنچه شما فرموديد نتايج چند لايه جلوتر بيماريست.
بعدی همه 9 نظر قبلی
و برخي ديگر هم به عمد يا به سهو نشاني غلط ميدادن و باعث شدن اتفاقا کانديدايي که شعارش برخط قانون بود .. درست بر عکس جهت قانون حرکت کند .. و اين توهمات باعث شد خود را ميزان قانون بداند
و باز هم ...
+ [تلگرام] ‏مصيبتي بنام رگ پيدا کردن براي بيمار کهنسالي که بايد فورا از راه سرم دارو دريافت کند هيچوقت فکرش را هم نمي کردم چکيدن قطره قطره مايع سرم داخل محفظه کوچک زيرين هم مي تواند اينقدر خوشحال کننده باشد نشاني است از اينکه رگ بالاخره بعد از چندين سوراخ کاري پيدا شده و جريان برقرار است
اسپايکا
ايشالا که خيره..
پاك روان
اللهم الشفِ کلَ مريض
بعدی همه 11 نظر قبلی
امن يجيب المضطر اذا ذعاه و يکشف السوء.
:( ... خدا بهشون سلامتي بده
+ [تلگرام] ‏آمده ام بيمارستان امشب مراقب پدرم باشم باز خوردم به شيفت يه آقاي پرستار تنبل که دفعه قبل سرش موقع اذان صبح تا گردن تو گوشي بود و کج هم مي گرفت ديده نشه چقدر فضاي بيمارستان سنگينه براي شفاي همه بيماران و پدر بنده دعا بفرمائيد
سلام خدا شفاي عاجل و کامل عطا کنه
freand
امن يجيب المضطر اذا ذعاه و يکشف السوء.
بعدی همه 32 نظر قبلی
سلام جناب مهندس. ان شاء الله خدا هر چه زودتر شفاي عاجل عنايت کنه....
امن يجيب المضطر اذا ذعاه و يکشف السوء.
+ کساني که در زيارت عاشورا ميخوانند : *و ان يرزقني طلب ثاريکم* عبارت بالا درست نيست يا بايد بگن : *طلب ثاري* يا بگن *طلب ثارکم* يا اينکه هر دو رو جداگانه بگن، يعني اول بگن طلب ثاري بعد مکث کنند بگن طلب ثارکم...( براي اينکه مطمئن بشوند عبارت درست ماثور را حتما گفته اند) نه اينکه هر دو رو تلفيق کنند بگن ثاريکم :) *دست به دست بگردانيد به دست مخاطبان برسد. ثواب داره.*
* کميل *
يعني ما يه عمريه که خونديم اشتباه خونديم ؟
سلام عليکم ... ممنون از راهنماييتون بزرگوار..
بله..ما هزار بار گفديم گويا نوعي عادت شده :|
راستش سيد ! ياد يه شبنامه ها يا جديدش پيامکايي افتادم که تو سفارش دست به دست کردنم ميشد که اگه مثلا به ده يا صد نفر برسه فلان ميشه !
+ [تلگرام] سلام
يک دو سه .. تست ميشه :D عليک سلام
سلام سلام صدتا سلام :)
بعدی همه 11 نظر قبلی
سلام =)
تسبیح دیجیتال
حامد احسان بخش-2
0 امتیاز
0 برگزیده
96 دوست
محفلهای عمومی يا خصوصی جهت فعاليت متمرکز روی موضوعی خاص.
گروه های عضو
حامد احسان بخش-2 عضو گروهی نیست
فهرست کاربرانی که پیام های آن ها توسط دبیران مجله پارسی یار در ماه اخیر منتخب شده است.
برگزیدگان مجله آبان ماه
vertical_align_top