سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تغییرات

ارسال‌کننده : حامد احسان بخش در : 88/2/26 12:17 صبح

باز هفته ای جدید و برنامه ای جدید آغاز شد، البته با یک تفاوت عمده.
این هفته برنامه ی جدید برای دو مین هست که فعلا لو نمیدم تا بعدا برای همه سورپرایز بشه.
فعلا تا همین اندازه در جریان باشید که همه این هفته با موضوع  خط قرمز  مینویسند و تا روز چهارشنبه ، لطف کرده و مطلب خودشون رو به این آدرس  ارسال نمایند.
hamed5402@gmail.com
با تشکر از تمام دوستان، نویسنده های بزرگوار فراموش نکرده که سعی کنند مطالب زیر 400 کلمه باشه. از یک کلمه تا  400 کلمه میتوانند در خصوص موضوع هفته بنویسند و نهایت تا چهارشنبه ارسال نمایند.

خانمها: سایه ، زینب ، سلما ، فاطیما
آقایون: جناب فخری ، جناب فضل ، رائد عزیز ، اسماعیل که غایب شده و خودم.

یا علی.
کلمات کلیدی :

فتَامَّل!

ارسال‌کننده : در : 88/2/23 12:22 عصر

رفتار حضرت زهرا سلام الله علیها در جریان دفاع از ولایت حضرت علی علیه السلام، نشان می دهد سکوت ظاهری مولا (ع) توجیهی برای حقّانیت رای مردم در این گونه امور نیست ( چنان که در گذشته و حال به این موضوع استناد شده است).

از آن جایی که فعل و قول معصومین علیهم السلام حجت است و همه آن ها نور یگانه ای هستند، اعتراض عملی و خطبه معروف ایشان همگی دلالت بر این دارد که نظر مردم برای انتخاب حاکم از جانب خداوند معتبر نیست.
 این حق حاکمیت یکی پس ازدیگری از آن امامان علیهم السلام بوده و از جانب ایشان، مردم مامور شده اند در زمان غیبت به راویان احادیث اهل بیت که صفات آن ها نیز ذکر شده است مراجعه نمایند. فتَامَّل!کلمات کلیدی :

بدون شرح

ارسال‌کننده : حامد احسان بخش در : 88/2/22 8:52 عصر

یک محقق یهودی به انتشار سریع اسلام در جهان علیرغم مبارزه مستکبران با آن اعتراف کرد و گفت : آمریکا با همه توان نظامی و اقتصادی اش و اروپا باهمه سیاسیت زیرکانه و مرموز خود توان مقابله با موج انتشار اسلام را نداشته و این واقعیت هست که اسلام در روزگاری نه چندان دور حرف اول را در جهان غرب خواهد زد.

موشه بیجلین پژوهشگر یهودی با بیان مطلب بالا در تحلیل وضعیت اجتماعی آمریکا و اروپا گفته است جبر تاریخی در اروپا موجب شده که اسلام خواهی در این قاره روز به روز گسترش یافته و نخستین آثار این هجوم فرهنگی اسلام را می توان در نامگذاری کودکان دید.

هم اکنون گرایش به نام های محمد عالی (علی ) فاطیما (فاطمه ) حسین و صادیک (صادق ) در اروپا به شدت رواج یافته و خانواده های اصیل به استفاده از این نام ها روی آورده اند.

وی می افزاید : احداث مساجد در آمریکا و اروپا به اندازه ای افزایش یافته که بسیاری از کلیساها تبدیل به موزه شده و در عوض مساجد گنجایش نمازگزاران را ندارند.

منبع: تابناک. 15 اردیبهشت88.
کلمات کلیدی :

فاطمه

ارسال‌کننده : در : 88/2/21 3:49 عصر

فکر کردید نمینویسم؟
بابت تاخیر شرمنده ،مشکلی پیش اومده بود.
من سخنرانی ها و روضه های زیادی از مدح فاطمه زهرا (س)شنیدم اما تقریبا همه برام تکراری بود، نه اینکه خالی از لطف باشه نه ، ولی اخرین چیزی که شنیدم  بسیار ناب بود و کلی دنبالش گشتم تا در اختیار شما هم قرار بدم. واسه من تکراری نبود واسه شما رو نمیدونم.
میرم سر اصل مطلب .
صفاتی از حضرت زهرا که برتری ایشون رو که هیچ شکی در ان نبوده و نخواهد بود ،بیشتر نشان میدهد.

1-عصمت: به معنای منع و نگه داری است.در اصطلاح به معنای لطفی است که خداوند در حق مکلف انجام میدهد، به گونه ای که فرد در عین توانایی و اختیار به واسطه این لطف انگیزه ای بر ترک طاعت و انجام معصیت ندارد.

2-محدثه : دیگر لقب مناقب مشترک حضرت زهرا(س)ست که تحدیث و گفتگوی فرشتگان با ان حضرت است .مراد از محدثه بودن گفتگو و سخن گفتن مستقیم فرشتگان با معصومین است.
در روایتی امام رضا (ع) فرمودند :فاطمه (س) را از این جهت محدثه خواندند که ملائکه به حضورش امده و با وی گفتگو مینمودند و سخن میگفتند همانطوری که با مریم دختر عمران سخن میگفتند.

3-بتول: دیگر از اوصاف زهرا (س) بتول است.از ماده "بتل" به معنای جدا شدن و