سفارش تبلیغ
سرور مجازی
سرور مجازی

سروش و اغوای شیطان!

ارسال‌کننده : در : 86/12/24 4:3 صبح

وقتی در برنامه هفتگی نوشته شده جمعه:زینب! حتما باید بنویسم دیگر!! به گفته جناب مدیر تعطیلات وبلاگی از فردا شروع میشود.

پس بسم الله

 من در حدی نیستم که راجع به شخصی چون دکتر سروش که دارای احاطه علمی بالا در زمینه های گوناگون چون شیمی، فلسفه و منطق، عرفان، ادبیات عرب، ادبیات فارسی، شعر و... است اظهار نظر نمایم. شخصی که با سخنان بلیغ و قلم شیوایش، شنوندگان و خوانندگان را مسحور خود می کند!

اما بر اساس بهره ای که از سخنان و روشنگری های اهل فن برده ام قسمتی از سخنان دکتر سروش از بدیهیات اولیه بوده و صحیح می باشد، منتها بخش هایی از گفته هایش نظرات شخصی است. که گرچه با مستند کردن آن با سخنان بزرگان چون علامه طباطبائی، آیه الله خمینی و....سعی در موجه کردن گفته هایش داشته اما نتیجه گیری ها به هیچ وجه مورد قبول نبوده و قلب مسلمانان آگاه را جریجه دار می کند.

با توجه به آنچه از استادم آموخته ام انسان در هر موقعیت علمی و مقام عرفانی که قرار دارد باید از شر وساوس شیطان به مأمن امن الهی پناه برد. همان طور که سید الساجدین(علیه السلام) در صحیفه سجادیه ما را راهنمایی کرده و می فرمایند:*«بار خدایا، به تو پناه می بریم از فتنه انگیزی های شیطانِ رانده شده و از حیله و مکرهای گوناگونش، و از تکیه کردن به آرزوها و وعده ها و فریب او و در افتادن به دام هایش

*الّلهُمَّ اِنّا نَعوذُ بِکَ مِن نَزَغاتِ الشَّیطانِ الرَّجیمِ وَ کَیْدِهِ وَ مَکآئِدِهِ وَ مِنَ الثِقَةِ وَ مَواعیِدِهِ وَ غُرورِهِ وَ مَصآئِدِهِ.(صحیفة سجادیه، دعای 29)
کلمات کلیدی :